177762-2022 - ResultatSverige-Uppsala: Underhållningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Scenteknik
Referensnummer: Ö2022-05
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
92300000 Underhållningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Destination Uppsala upphandlar en leverantör för scenteknik. Upphandlingen omfattar utrustning samt personal. Avtalet avses vara ett ramavtal med start 2022-04-01.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning, 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning, 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster, 98300000 Diverse tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen