17777-2020 - ResultatSverige-LIDINGÖ: Miljötjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Provtagning och flödesmätning till Käppalaförbundet med medlemskommuner
Referensnummer: KF2019-079
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90700000 Miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan att delta i upphandling.
Uppdraget omfattar i stort spill- och dagvattenprovtagning, flödesmätning samt vid behov tillsyn och skötsel av fasta provtagare. Arbetet kommer främst utföras i Käppalaförbundets yttre anläggningar samt i kommunernas anläggningar.
Se förfrågan för detaljer.
Välkomna med era ansökningar att delta i upphandlingen!
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71610000 Provning och analys av sammansättning och renhet, 71620000 Analystjänster, 90733000 Tjänster avseende vattenföroreningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen