See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bärbar Sprutpump
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för successiva inköp av bärbara sprutpumpar, tillbehör och maskinbundet förbrukningsmaterial till Region Skåne. Den bärbara sprutpumpen ska vara avsedd för subkutant bruk och kunna användas utan droppställning. Sprutpumpens avsedda användningsområde ska vara för barn och vuxna, samt kunna användas i sjukhusmiljö och hemmiljö. Med användningsområde menas administrering av smärtbehandling med olika opioider och övriga läkemedel.
Intern identifierare: 2024-O001947
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33194110 Infusionspumpar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000