177827-2020 - KonkurrensutsättningSverige-JÖNKÖPING: Köksutrustning
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Köksutrustning och mindre hushållsmaskiner
Referensnummer: 17/344
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39221000 Köksutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtal för inköp av porslin, glas, bestick, grytor, vispar, mindre hushållsmaskiner mm
Inledning
Jönköpings kommun (Beställaren) inbjuder anbudsgivare (Leverantör) att lämna anbud avseende köksutrustning och mindre hushållsmaskiner. Upphandlingen är delad i två delar varav leverantören kan välja att lämna anbud på en del eller båda delarna.
Omfattning
Jönköpings kommun (Beställaren) inbjuder anbudsgivare (Leverantör) att lämna anbud i enlighet med detta förfrågningsunderlag avseende köksutrustning för tillagning och servering samt mindre hushållsmaskiner till kommunernas olika verksamheter.
Beställning kommer i första hand att göras genom e-handelssystemet och leverans ska i de flesta fall ske genom samordnad varudistribution (SvD).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39221100 Köksgeråd, 39221180 Köksredskap
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen