177828-2022 - ResultatSverige-Alvesta: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulttjänster gällande markprojektering
Referensnummer: 2021-414
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Alvesta kommun inbjuder till att lämna anbud på Alvesta kommuns upphandling ”Tekniska konsulttjänster gällande markprojektering”, enligt de förutsättningar som anges i upphandlingsdokumentationen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen