2. Förfarande
Förfarande
Titel: Omhändertagande av förbehandlat matavfall (slurry), Borlänge
Beskrivning: Syftet med upphandlingen är att teckna avtal med en koncessionshavare som åtar sig att ta emot, transportera och nyttiggöra förbehandlat matavfall (slurry) från Borlänge Energis förbehandlingsanläggning på ett driftsäkert, miljömässigt och ekonomiskt hållbart sätt. Anläggningen ligger strax undanför Borlänge och heter Fågelmyra.
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Omhändertagande av slurry.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90514000 Återvinning av avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:128195:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster