177848-2018 - ResultatSverige-Uddevalla: Bensin
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stationstankning drivmedel
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Uddevalla.
Nuts-kod SE232 Västra Götalands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandling av drivmedel Stationstankning.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
09132000 Bensin, 09000000 Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor, 09100000 Bränslen, 09134200 Dieselbränsle
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.