2. Förfarande
Förfarande
Titel: Verksamhetssystem (barn/elev-register)
Beskrivning: Verksamhetssystem som omfattar register för barn, elever, vårdnadshavare och personal samt administrativa funktioner för skolhuvudman och hemkommun till barn och elev. Avser verksamhetsformerna: förskola, grundskola, gymnasium, vuxenutbildning och fritidshem.
Intern identifierare: UH-23-38751
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Verksamhetssystem (barn/elev-register)