177885-2019 - ResultatSverige-Karlstad: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sårbehandling med undertryck
Referensnummer: UE/180163
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Undertryckspumpar, flergångs och engångs, med tillhörande förbrukningsmaterial och tillbehör. Avsedda för öppen buk/rikligt vätskande sår, övrig klinisk användning och hemmabruk.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Undertryckspumpar med tillhörande förband för sårbehandling