Huvudsaklig verksamhet Allmänna offentliga tjänster
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Återförsäljare av mobiltelefoner samt tillhörande tjänster ny
Referensnummer: 20/13
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 32250000 Mobiltelefoner
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att PS-bolagen ska få en leverantör av produkter och tillhörande tjänster, dvs. ett helhetsåtagande från avrop till nyckelfärdig leverans inklusive erforderlig garanti, service, support samt strategiskt stöd till verksamheten.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 64200000 Telekommunikationstjänster, 64212000 Mobiltelefontjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen