177958-2017 - ÄndringSverige-Vellinge: Städning och renhållning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling städentreprenad.
Referensnummer: 17/16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Vellingebostäder AB emotser ert anbud avseende städning av gemensamma utrymmen samt huvudkontor i enlighet med förfrågningsunderlag och däri förtecknade handlingar. Totalt omfattar upphandlingen Vellingebostäders ingående fastighetsbestånd, ca 800 lgh och huvudkontor samt externt förvaltade fastigheter, ca 85 lgh.
Verksamheten bedrivs i huvudsak i Vellinge samt i de mindre tätorterna Höllviken, Falsterbo, Skanör, Ö Grevie och V Ingelstad.
B kommer att skriva kontrakt med en (1) leverantör.