Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Järnvarusortiment
Referensnummer: KS/2019/58
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 42000000 Industrimaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar inköp/leverans av verktyg, industri- och byggförnödenheter med mera. ingående i järnhandelssortiment till Höganäs kommuns samtliga hörande resp. tillkommande förvaltningar samt kommunala bolag.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42600000 Verktygsmaskiner, 44510000 Verktyg
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen