2. Förfarande
Förfarande
Titel: Inbjudan till samråd inför upphandling - Linjetrafikupphandling 2028
Beskrivning: Upphandlingen avser linjetrafik med buss i Kronobergs län, både regionbuss och stadsbuss ingår.
Intern identifierare: SIU
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60112000 Kollektivtrafik på väg