Upphandlingen omfattar konsultuppdrag avseende miljöteknisk utredning i Älta. Den här upphandlingen avser en förnyad konkurrensutsättning av ramavtalet/avtalsområdet: Tekniska konsulter 14270, Miljötekniska utredningar.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen