Upphandlingen avser avtal på konsult kemikaliehantering för leverans till Region Norrbotten. Regionens kemikaliearbete måste byggas upp från grunden och därefter arbetas med löpande över tid.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71317000 Konsulttjänster för skydd mot och kontroll av faror, 90700000 Miljötjänster, 90713000 Miljörådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen