177977-2019 - ResultatSverige-Linköping: Arbetskläder för män
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arbetskläder och skyddsskor
Referensnummer: LiU-2018-02688
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18110000 Arbetskläder för män
II.1.4.
Kort beskrivning
Linköpings universitet inbjuder till anbudsgivning avseende arbetskläder och skyddsskor. Linköpings universitet avser att teckna ramavtal för en period om 2 år med möjlighet till förlängning 1 år +1 år. Avtal kommer att tecknas med en (1) leverantör.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18200000 Ytterkläder, 18223200 Kavajer, 18235100 Tröjor, 18830000 Skyddsskor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen