178001-2020 - ResultatSverige-LIDKÖPING: Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kött - Falköping, Götene, Skara och Vara
Referensnummer: 2019-85
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser kött till kommunerna Falköping, Götene, Skara samt Vara.
Sista anbudsdag
Anbudet skall vara köparen tillhanda senast: 2019-09-16 23:59.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15110000 Kött, 15112130 Kyckling, 15131120 Korvprodukter, 15200000 Beredd och konserverad fisk, 15221000 Fryst fisk, 15894700 Charkuterivaror
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen