178030-2025 - Resultat
Sverige – Anläggning av huvudvägar och andra vägar – Beläggningsarbeten
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelBeläggningsarbeten
BeskrivningVälkommen att lämna ert bästa anbud i upphandlingen av beläggningsarbeten för Säters kommun och bolag samt Lugnet i Falun AB. Beställarna lägger stor vikt vid hållbarhet och har därför flera olika krav kopplat till detta i avtalet samt en särskild prisfråga för en asfalt med betydligt lägre klimatavtryck än de mest vanligt förekommande. Säkerställ att ni läst igenom alla avtalsvillkor och att ni kommer att kunna uppfylla alla villkor i enlighet med avtalet. Vi påminner om möjligheten att ställa frågor finns tillgänglig för er och vi uppmanar er att använda funktionen för eventuella oklarheter och otydligheter i upphandlingsdokumenten. Då ger ni er själva och oss en bättre möjlighet att i slutändan teckna ett avtal som är bra för för alla parter. Vi ser fram emot ert bästa anbud!
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45233100 Anläggning av huvudvägar och andra vägar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92779:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45233000 Anläggningsarbete för motorvägar, vägar, järnvägar samt start- och landningsbanor, 45233251 Nybeläggning, 45233228 Ytbeläggningsarbete, 45233223 Nybeläggning av körbana, 45233222 Vägbeläggningsarbeten, 45233220 Ytbehandling av vägar, 45233200 Diverse ytbehandling, 45233210 Ytbehandling av allmänna vägar, 45233252 Ytbehandling av gator, 45233253 Ytbehandling av gångvägar, 45233250 Beläggningsarbeten utom vägbeläggningar, 45233260 Anläggningsarbeten för gångvägar, 45233270 Målning av markeringar för parkeringsplats, 45233300 Grundläggning av motorvägar, vägar, gator och gångvägar