See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ärendehanteringssystem
Beskrivning: Ärendehanteringssystem för att hantera bland annat beställningar och supportärenden.
Intern identifierare: 22RS4672
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72250000 System- och stödtjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48219300 Programvara för administration, 48311100 Dokumenthanteringssystem, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Denna upphandling avser att tillhandahålla ett ärendehanteringssystem on-premise med tillhörande support, underhåll och införande där systemet ska hantera beställningar, supportärenden, kundsynpunkter och avvikelser för Region Örebro län.
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48311000 Programvara för dokumenthantering, 48311100 Dokumenthanteringssystem, 72512000 Dokumenthanteringstjänster
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Kvalificering
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48311100 Dokumenthanteringssystem