17809-2021 - ÄndringSverige-Kalmar: Nutritionspumpar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nutrition - enterala och orala tillbehör samt nutritionspump med tillbehör
Referensnummer: 2020-150
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42122411 Nutritionspumpar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av enterala och orala tillbehör samt nutritionspump med tillbehör till vuxna och barn.