Nybyggnation 145 kV Mottagningsstation till batterifabrik i Göteborg
Referensnummer: 22-0053
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45213250 Anläggningsarbeten för industribyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Göteborg Energi Nät AB (GENAB) avser att bygga två likadana mottagningsstationer i ett projekt i Torslanda/Sörred i nordvästra Göteborg.
Detta uppdrag avser att som totalentreprenad uppföra den första mottagningsstationen samt en möjlighet för beställaren att med tilldelad entreprenör förhandla om en andra mottagningsstation.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45213251 Byggnation av industrienheter, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45315100 Eltekniska installationer, 45315300 Anläggningar för elförsörjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen