178193-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning – Kabel, lina, stolpar, kabelskyddsrör
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelKabel, lina, stolpar, kabelskyddsrör
BeskrivningUpphandling avseende Kabel, lina, kabelskyddsrör (slang) och stolpar för kontinuerligt avrop under avtalsperiod.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelKabel, lina
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109497:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 31300000 Isolerad metalltråd och kabel, 31320000 Kraftledningskablar, 31321000 Kraftledningar, 31321200 Låg- och medelspänningskabel, 31321210 Lågspänningskabel, 31340000 Kabeltillbehör, isolerade, 44300000 Kabel, lina och tillhörande produkter, 44320000 Kabel och tillhörande produkter, 31682410 Luftkablar med bärlina, 31682400 Elektrisk utrustning för luftledningar och luftkablar, 31600000 Elektrisk utrustning, 31680000 Elektrisk utrustning och tillbehör, 31224800 Kabelskarvningsset, 31343000 Kabelskarvar, isolerade, 44212220 Ledningsmaster, stolpar och pålar, 44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning)
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelStolpar
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109497:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelKabelskyddsrör, elsvetsmuff, ändhuv
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109497:Lot:3