2. Förfarande
Förfarande
Titel: Klippning av vegetation i kanaler och sjöar
Beskrivning: Upphandlingen omfattar klippning av vedartad vegetation i sjöar och kanaler i Kristianstads kommun.
Intern identifierare: TN 2025/2396
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77000000 Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45240000 Anläggningsarbete för vattenprojekt, 45247000 Anläggningsarbete för dammar, kanaler, bevattningskanaler och akvedukter, 77110000 Tjänster förknippade med jordbruksproduktion, 77112000 Uthyrning av slåttermaskiner eller jordbruksutrustning med maskinskötare, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77312000 Ogräsröjning, 77314000 Markskötsel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Klippning av vegetation i kanaler och sjöar