178214-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Ramavtal Konsult Storkökskonsulter 2024
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Konsult Storkökskonsulter 2024
BeskrivningUppdrag inom ramavtalet avser utrednings- och projekteringsarbete i om-, till- och ny-byggnadsprojekt. Uppdragets omfattning i detalj anges vid varje enskild beställning mot ramavtalet.
Intern identifierare2024/148
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader, 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRamavtal Konsult Storkökskonsulter 2024