178221-2022 - ÄndringSverige-Eskilstuna: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Generella administrativa föreskrifter direktupphandling byggteknisk konsult
Referensnummer: 1628/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Generella avtalsvillkor mm. som kan åberopas vid enskilda direktupphandlingar av tekniska konsulter eller av andra motsvarande upphandlingsförfaranden.