Huvudsaklig verksamhet Produktion, transport och distribution av gas och värme
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Försäkringsförmedlartjänster.
Referensnummer: 17/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 66518000 Försäkringsmäkleri och försäkringsbyråtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Sinfra upphandlar Försäkringsförmedlartjänster inom skadeförsäkringsområdet bestående av försäkrings- och konsulttjänster samt rådgivning inför lämpliga försäkringsupplägg.
Uppdragen skall ske i enlighet med Lag (205.405) om försäkringsförmedling samt i enlighet med Finansinspektionens föreskrifter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 66000000 Finans- och försäkringstjänster, 66518100 Försäkringsmäkleri
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen