2. Förfarande
Förfarande
Titel: Beställarstöd - Trafik och samhälle
Beskrivning: Region Uppsala har för avsikt att upphandla två konsulter som Beställarstöd och projektledning till Spårvägsprojektet
Intern identifierare: UPPH2025-00394
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72224000 Konsulttjänster för projektledning
Ytterligare klassificering (cpv): 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur, 79420000 Managementtjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000