178325-2023 - ResultatSverige-Kristianstad: Intraokulära linser
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Produkter för Kataraktkirurgi
Referensnummer: 2020-O002172
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33731110 Intraokulära linser
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet omfattar leveranser av intraokulära linser, viscoelastica, irrigationslösning och operationsknivar till Region Skåne.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen