Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Karttryckorganisation (KTO).
Referensnummer: 16FMV11402
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
FMV avser upphandla tryckerier som kommer att ingå i Försvarsmaktens Karttryckorganisation (KTO). KTO omfattar resurser ur Försvarsmakten, Lantmäteriet samt kontrakterade tryckerier, och dess syfte är att förse Försvarsmakten med tryckta kartor för nationella och internationella insatser samt övningsverksamhet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen