178358-2021 - Frivillig förhandsinsynSverige-Stockholm: Reagens och kontrastmedel
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
PCR-reagens och förbrukningsmaterial för analys av faecespatogener
Referensnummer: 2021-7
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33696000 Reagens och kontrastmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
PCR-reagens och förbrukningsmaterial för analys av faecespatogener till klinisk mikrobiologi inom Karolinska Universitetslaboratoriet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen