2. Förfarande
Förfarande
Titel: Externa platser enligt SoL
Beskrivning: Externa vård- och omsorgsplatser som utgör ett komplement till kommunens egna vård- och omsorgsboenden. Upphandlingen omfattar både somatiska- likväl som demensplatser, kortidsplaceringar samt platser för brukare med mer komplexa behov.
Intern identifierare: VON/2025:00422
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: externa platser för vård- och omsorg enligt SoL
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Externa platser enligt SoL