Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av operativ administration av färdtjänst och andra persontransporter
Referensnummer: 2020-ON-73
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79990000 Diverse företagstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Staffanstorps kommun bjuder in till upphandling av Operativ administration av färdtjänst och andra persontransporter, innefattande tillhandahållande av digitalt planeringssystem. Upphandlingen syftar till att teckna avtal med en (1) leverantör. Uppdraget ska utföras i den omfattning och på de villkor som följer av Upphandlingsdokumentet/ förfrågningsunderlaget, med tillhörande bilagor, avtalsutkast och i enlighet med vad som anges i anbud.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal, 48451000 Programvara för affärsresursplanering, 63710000 Kringtjänster för landtransporter, 75112000 Administration inom företagsverksamhet, 79900000 Diverse företags- och övriga tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen