17845-2026 - Resultat
Sverige – Färjetransport – Upphandling skärgårdstrafik med båt i Östergötlands skärgård
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling skärgårdstrafik med båt i Östergötlands skärgård
BeskrivningUpphandlingen omfattar skärgårdstrafik med båt i Östergötlands skärgård fördelat på tre (3) anbudspaket.
Intern identifierare2023/0516
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Förfarandets viktigaste känneteckenUpphandlingen genomförs i enlighet med Lag (2016:1147) om upphandling av koncessioner (LUK)
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60610000 Färjetransport
Ytterligare klassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000