2. Förfarande
Förfarande
Titel: Maskintjänster och markarbeten
Beskrivning: Norsjö kommun tillsammans med Norsjölägenheter AB inbjuder till anbudsgivning gällande - Entreprenad av maskintjänster och markarbeten
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107539:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45231111 Upptagning och omläggning av rörledningar, 45231300 Anläggningsarbete för vatten- och avloppsledningar, 45233139 Underhåll av allmänna vägar
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Förlängningsoptioner