Kommunikation Upphandlingsdokumenten finns tillgängliga för obegränsad, fullständig och direkt tillgång kostnadsfritt på: https://rfx.ids.thomasmurray.com
Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Custody Services
Referensnummer: 2019/40
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 66162000 Depåtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
AP7 Is looking to appoint a global custodian to have custody of pension fund assets.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 66110000 Banktjänster, 66120000 Investment banking och tillhörande tjänster, 66130000 Fondkommission och liknande värdepappers- och varumäklingstjänster, 66160000 Notariats- och depåtjänster, 66162000 Depåtjänster, 66170000 Finansiell rådgivning, hantering av finansiella transaktioner och clearinghouse-tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
AP7 Is looking to appoint a Global Custodian to have custody of pension fund assets.