Inbjudan till anbudsansökan för ytskydd av komponenter i och kring tryckbärande kärl mot erosion och korrosion
Referensnummer: 2022/25
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att Mälarenergi skall ha ramavtal med leverantörer som efter avrop på ett kompetent och säkert sätt kan utföra såväl akuta som planerade reparationer samt förbättringsarbeten avseende ytskydd av komponenter i och kring tryckbärande kärl mot erosion och korrosion vid Kraftvärmeverket i Västerås samt vid Mälarenergis övriga produktionsanläggningar i Västerås med omnejd.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45442000 Påstrykning av skyddsöverdrag, 45442120 Målning och påstrykning av skyddsöverdrag på konstruktioner, 45442200 Påstrykning av rostskyddsöverdrag
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen