Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Årsavtal 2020, Driftentreprenad Barmarksrenhållning och vinterväghållning av gatumarkbsamt rensning av dagvattenbrunnar inom stadsdelsområde Kungsholmen
Referensnummer: T2018-03225
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90611000 Gaturenhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Driftentreprenaden består av barmarksrenhållning och vinterväghållning av gatumark samt rensning av brunnar på gatumark inom stadsdelsnämndsområde Kungsholmen inom Stockholm Stad.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90610000 Gaturenhållning och gatsopning, 90611000 Gaturenhållning, 90620000 Snöröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen