Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för förvaltning och vidareutveckling av system Fenix
Referensnummer: FM-2019-4168
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Försvarsmakten inbjuder er att ansöka om att få delta och lämna anbud i Försvarsmaktens upphandling av ett ramavtal avseende förvaltning och vidareutveckling av system Fenix. Upphandlingen genomförs genom ett förhandlat förfarande enligt lag (2011:1029) om upphandling på försvars- och säkerhetsområdet (LUFS).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72230000 Utveckling av kundanpassad programvara, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen