178607-2025 - Resultat
Sverige – Medicinsk utrustning – Operationsbord
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelOperationsbord
BeskrivningDenna upphandling avser operationsbord till 5 st salar för leverans till verksamhetsområde ortopedi och handkirurgi, Område specialiserad vård med placering på Lindesbergs lasarett. Upphandlingen omfattar även option på semimobila pelare och bord till 4 st ortopedsalar samt 4 st gynsalar placering USÖ, option på serviceutbildning samt option på underhållsavtal.
Intern identifierareMT 2024-0040
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 33192230 Operationsbord
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000