17873-2020 - ÄndringSverige-HÄRNÖSAND: Helpdesk- och stödtjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arbetsplatstjänster 2019
Referensnummer: 19RS1352
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72253000 Helpdesk- och stödtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av klienthantering inkl. hårdvara, närstöd, LAN/WAN samt. . . . .
Syfte med inbjudan
Genom denna inbjudan ges möjlighet att inlämna ansökan om att få delta i Region Västernorrlands upphandling av tjänster för arbetsplatsområdet (klienthantering, print, mobila enheter, närstödstjänster, 2:a linjens support och service management).
För mer detaljer se 1.2 Beskrivning av upphandlingsobjektet.
Region Västernorrland är fortsättningsvis benämnd upphandlande myndighet och anbudssökande leverantör är benämnd Anbudssökande.