17875-2020 - ÄndringSverige-Höganäs: Plantering och skötsel av grönområden
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Yttre skötsel och vinterväghållning 2021 - 2022
Referensnummer: 19/33
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77310000 Plantering och skötsel av grönområden
II.1.4.
Kort beskrivning
Allmän platsmark (A) tillsyn och skötsel av grönytor, naturområden, cykelvägar, gångar, planer, badplatser, lekplatser m.m. på allmän platsmark i Höganäs kommun
Kvartersmark (K) tillsyn, skötseln och vinterväghållning av grönytor, gångar, planer, lekplatser mm på Höganäs kommuns fastigheter