Ytterligare upplysningar kan erhållas från: ovannämnda adress
Förfrågningsunderlag och kompletterande handlingar (inklusive dokument för en konkurrenspräglad dialog eller ett dynamiskt inköpssystem) kan erhållas från: ovannämnda adress
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas: ovannämnda adress
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen HF Antennas 2.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen The Swedish Armed Forces (SwAF) shall replace old HF systems and antennas and introduce a new system (HF 2000) based on automated computer controlled principles. This procurement concerns the acquisition of 2 types of HF transmitter antennas.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner