See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: PT46 Munksund
Beskrivning: Vattenfall Eldistribution AB (VEAB) avser bygga en ny transformatorstation, benämnd PT46 Munksund, vilken ska ersätta befintliga stationer PT46 Munksund och PT44 Pitholm.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103924:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45262600 Diverse entreprenader inom särskilda fackområden, 45232221 Transformatorunderstation