178855-2021 - ResultatSverige-Ludvika: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Arkitekter, Landskapsarkitekter, Planarkitekter
Referensnummer: GNU 2020/153
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för Arkitekter, Landskapsarkitekter, Planarkitekter.
Konsultkategorierna kommer att utvärderas separat och avtal kommer att tecknas för varje kategori separat. Anbud lämnas på kategorierna separat. Anbudsgivare har möjlighet att lämna anbud på en eller fler kategorier. B har för avsikt att teckna ramavtal med tre (3) konsultföretag i rangordning per kategori.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Arkitekt
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Landskapsarkitekt
Del nr: 2
Planarkitekt
Del nr: 3