179015-2023 - ÄndringSverige-Stockholm: Reparation och underhåll av tak
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Driftavtal för takarbeten - Tillsyn, skötsel samt avhjälpande och akuta takarbeten inkl. takskottning
Referensnummer: FSK 2022/626
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45261900 Reparation och underhåll av tak
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett driftavtal (tjänsteentreprenad) för tillsyn, skötsel, avhjälpande underhåll och akut avhjälpande av tak inklusive takskottning, jour och beredskap m.m. Upphandlingen är uppdelade i två avtalsområde:
1. Idrottsbyggnader i Stockholms stad
2. Fastighetskontorets byggnader i Stockholms stad