179035-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Brandfordon – Brandbil BAS 1
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelBrandbil BAS 1
BeskrivningBrandbil typ BAS 1 bil till Umeåregionens brandförsvar och option på ytterligare 1 + 1 st. brandbil typ BAS 1 inom en period av 12 månader från leveransdag av bil 1.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34144210 Brandfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelBas1 Brandbil
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94925:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34144000 Motorfordon för särskilda syften