Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulter, El-, tele och larmprojektör
Referensnummer: U-138 Tekniska konsulter inom området
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser tecknande av ramavtal för tillhandahållande av konsultuppdrag innebärande projektering och konstruktion av el-, tele och
Larmanläggningar.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45315100 Eltekniska installationer, 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71300000 Ingenjörstjänster, 71316000 Konsulttjänster för telekommunikation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen