See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Snöröjning och halkbekämpning - Gagnef
Beskrivning: Snöröjning av fastigheter, vägar, torg, parkeringar, skolgårdar, fritidsgårdar, förskolor, hyresfastigheter samt vissa gång- och cykelvägar. I vissa områden ingår halkbekämpning. Borttagning av plogvallar som har uppkommit vid snöröjning av angränsande gator till prioriterade vägnätet. Bortforsling av snöhögar. Område Björbo, Dala-Floda, Mockfjärd,Gagnef, Mockfjärd, Djurås, Djurmo och Bäsna.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Område Björbo
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107931:Lot:1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Område Dala-Floda
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107931:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Område Mockfjärd
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107931:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Område Gagnef
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107931:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Område Djurås
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107931:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Område Djurmo
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107931:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Område Bäsna
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107931:Lot:7