179100-2017 - ResultatSverige-Stockholm: Anläggningsarbete för flygfält, startbanor och manöverområde
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flygplatsljus bana 11 – 29, Vidsel flygplats 2017.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Nuts-kod
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandling avseende installation av flygplatsljus m.m. på Vidsel flygplats.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45235000 Anläggningsarbete för flygfält, startbanor och manöverområde
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.