179101-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Karlshamn: Anläggningsarbete för simbassäng
Meddelande om upphandling
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Strategisk partnering på totalentreprenad avseende badanläggningar
Referensnummer: 2020-1049
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45212212 Anläggningsarbete för simbassäng
II.1.4.
Kort beskrivning
Strategisk partnering avseende badanläggningar i Karlshamns kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 150 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen